Plovoucí sací koš AMPHIBIO Zobrazit větší

Plovoucí sací koš AMPHIBIO

Nový produkt

Plovoucí sací koš AMPHIBIO, určen k čerpání na vodní hladině a zatopených ploch.

Více informací

15 428 Kč s DPH

Více informací

 

Materiál
Plovoucí a saví komora polyethylen
Vedení Aluminuim
Mřížka nerez
Spojka Savicové šroubení 110 mm nebo Stroz B 75

 

je určený k odběru vody přímo z vodní hladiny na které plave. Jeho použití je téměř všestranné od hašení požárů přes odvodňování či vysoušení mokřin nebo odčerpávání hladiny při ekologických havárií.

Pomocí tohoto plovoucího sacího koše lze tak využít k čerpaní vody mokřin, mělčin či mělkých břehů potoků a použít tyto dosud nevyužité zdroje pro zdolávání lesních a jiných požárů eventuelně pro dopravu vody nebo doplňování cisteren (dále kde nelze využít klasických košů)

Plovoucí koš je rovněž efektivní při čerpání na hluboké vodní hladině Plovoucí sací koš je vybaven mřížkou, která brání vniknutí nečistot do systému a následnému poškození čerpadla nebo příslušenství. Průřez jednotlivých otvorů byl navrhnut tak, aby jimi prošlé nečistoty prošly mezerou mezi oběžným kolem a skříní čerpadla. Zároveň pro zmenšení průtokového odporu sacího koše a s ohledem na možnost ucpání části otvorů např. listím a jinými nečistotami je plocha otvorů 2.5 x větší, než je průtokový průřez sacího potrubí (110 mm).

Plovoucí koš je rovněž vybaven pryžovou zpětnou klapkou zabraňující rychlému úniku vody ze sacího řádu. Tzn. dojde-li k přerušení čerpání, umožňuje pokračovat v činnosti čerpadlům, která nejsou samonasávací (nebo přímo zavodňované např. u kalových čerpadel). Plovoucí koš lze rovněž lze využít k odčerpávání zaplavených prostor během povodní až do minimální výšky vodní hladiny 1,5 - 2 cm. Velmi praktické je vybavení plovoucím košem cisternové automobilové stříkačky, které nejsou vybaveny přenosnou motorovou stříkačkou nebo plovoucím čerpadlem

Konstrukce
Plovoucí koš se skládá ze dvou částí: ze sací a plovoucí komory, přičemž sací komora je otočná a kompenzuje váhu připojených savic, tak že plovoucí koš plave stále rovně. Plášť sacího koše je vyroben z probarveného červeného polyethylenu. Ergonomický tvar plovoucího sacího koše má moderní vzhled a je opatřen na obou stranách madly pro snadnou manipulaci. Plovoucí sací koš je vybaven speciální zpětnou klapkou z pryže.

Plovoucí komora a sací část je vyrobena z vysocepevnostního polyethylnelu rotačím tvářením plastů jako monolit. Plovoucí koš tak  vysoce odolný proti nárazům a navíc je opatřen povrchovou úpravou proti možnému poškrábání.

 

Recenze

Žádný názor zákazník pro tuto chvíli.

Napsat recenzi

Plovoucí sací koš AMPHIBIO

Plovoucí sací koš AMPHIBIO

Plovoucí sací koš AMPHIBIO, určen k čerpání na vodní hladině a zatopených ploch.